W Hanoi stworzono “grupę ekspertów” do walki w internecie.

W Hanoi stworzono "grupę ekspertów" do walki w internecie.

Ben Viet (10.01.2013) Sierp i Młot – Na Krajowej Konferencji Propagandy 2012, odbywającej się w Hanoi w dniu 9 stycznia 2013 roku Ho Quang Loi – szef Komisji Propagandy Komitetu Wojewódzkiego Komunistycznej Partii Wietnamu w Hanoi podzielił się z delegatami swoimi doświadczeniami w tworzeniu „grupy ekspertów”, którzy poprzez internet prowadzą polemikę z propagandą wrogich sił.

Według Loi, Hanoi staje się „polem walki dla różnych sił reakcyjnych”, i te wrogie sił „nakłoniły ludzi do organizowania dziesiątek marszów protestacyjnych, powodujących negatywne skutki w wizerunku i ogólnym rozwoju kraju”. Z tego powodu komitet partii w Hanoi zatrudnił 900 osób do „propagandy głosowej”. Ich zadaniem jest ustne przekonywanie ludności, by nie dawała wiary propagandzie sił reakcyjnych. Oprócz członków „zespołu propagandy głosowej”, partia powołała do życia „grupy ekspertów, bezpośrednio walczących z propagandą wrogich sił przez internet”. Ta „grupa ekspertów” do tej chwili stworzyła 19 stron internetowych i założyła ponad 400 kont na portalach społecznościowych, przez co „bezpośrednio walczy z propagandą wrogich sił”. W Hanoi stworzono "grupę ekspertów" do walki w internecie.

Loi chwalił też środki masowego przekazu stolicy, takie jak telewizja, radio i gazety za trwającą od kilku lat aktywność w atakowaniu i rozbijaniu antychińskich wieców, organizowanych w Hanoi z powodu chińskich działań na morzu wietnamskim. Chodzi o chińską, wojskową okupację wysp, należących do Wietnamu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *